STEAM

2018 metų naujienos

  • kviečiame į Lietuvos STEM mokyklų kūrybines dirbtuves, kurios vyks kovo 20 d. Ugdymo plėtotės centre (M. Katkaus g. 44, Vilnius). Kūrybinių dirbtuvių tikslas – sukurti STEM mokyklos ženklo (pripažinimo) lygius ir jų rodiklius bei kriterijus, įgyvendinant  Ugdymo plėtotės centro vykdomo Strateginių partnerysčių projektą „STEM School Label“ (STEM mokyklų ženklas). Apie Jūsų galimybę dalyvauti / nedalyvauti prašome informuoti registruojantis (registruotis čia).

2017 metų naujienos

  • Lapkričio 24–25 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau septintą kartą vyks respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2017“. Kviečiame registruotis į „Atradimų laboratorijų“ užsiėmimus.

  • Projektas „STEM Alliance“ pradinio ir vidurinio ugdymo mokytojus ir karjeros planavimo specialistus kviečia į naują konkursą „STEM Ahead“, kurio nugalėtojai bus pakviesti į projekto kūrybines dirbtuves, skirtas inovatyvaus gamtamokslinio ugdymo ir karjeros planavimo temoms. Daugiau informacijos rasite čia. 2017-10-17

  • Rugsėjo 15 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje vyko STEAM diena.
  • Skelbiama atranka į  parodos „Mokykla 2017“ „Atradimų laboratorijas“. Kviečiame mokyklas (vienas ar kartu su universitetais, muziejais ir bibliotekomis, verslo įmonėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis), norinčias organizuoti mokinių aktyvią tiriamąją ir kūrybinę veiklą, praktinius užsiėmimus mokytojams, mokyklų administracijai, tėvams, teikti paraiškas iki rugsėjo 20 d.
  • Rugsėjo 8–17 d. vyks XIV mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2017“. Kviečiame registruotis į renginius ir aktyviai dalyvauti. Daugiau informacijos festivalio svetainėje.
  • Mokyklų vadovus ir karjeros specialistus kviečiame registruotis į internetinius kursus apie STEM profesijas. Mokyklų vadovai ir karjeros specialistai jau gali registruotis į 2017 m. rugsėjo 25 d. prasidedančius masinius atviruosius internetinius kursus (MOOC) „Atverkime mokyklas STEM profesijoms“. Šių naujųjų kursų tikslas – informuoti, mokyti ir suteikti galimybes mokyklų vadovams ir karjeros specialistams aprūpinti mokyklas ir adaptuoti jose įrankius, padėsiančius supažindinti mokinius nuo ankstyvojo amžiaus su STEM profesijomis. Mokymų plakate Jūs rasite: visą informaciją apie kursus; nuorodą į registracijos puslapį; nuorodą į komunikavimo puslapį, kuriame yra vaizdinės medžiagos, „Twiter“,   „Facebook“ ir „Linkedin“ įrašų. Kviečiame aktyviai dalyvauti mokymuose.
  • Prasideda tretieji „Scientix“ ambasadorių mokymai. „Scientix“ projektas kviečia į trečiuosius nuotolinius ambasadorių mokymus, kurie vyks nuo 2017 m. spalio 2 d. iki gruodžio 4 d. „Scientix Moodle“ aplinkoje. Paraiškas galima pildyti iki rugsėjo 20 d. Mokymai yra privalomas žingsnis atrenkant naujus „Scientix“ ambasadorius – STEM mokytojus, skleidžiančius žinią apie „Scientix“, gamtos mokslų ugdymo bendruomenę Europoje, ir besikeičiančius žiniomis ir gerąja patirtimi su STEM ugdytojais. Mokytojai, kurie baigs mokymus ir gaus ne žemesnį nei 65 % įvertinimą, bus kviečiami užpildyti ketinimo tapti „Scientix“ ambasadoriais formą ir parašyti motyvacinį laišką. „European Schoolnet“, atsižvelgdamas į mokymų rezultatus ir motyvacinį laišką, prireikus pasikonsultavęs su nacionalinėmis valdžios institucijomis, paskirs ambasadorius. Po pirmųjų dvejų mokymų „Scientix“ ambasadoriais tapo 358 mokytojai iš 38 šalių. Daugiau informacijos apie kursus: http://www.scientix.eu/news/news-all/news-detail?articleId=628223.

Atnaujinta 2018-03-12

(skyrelį tvarko Aušra Gutauskaitė)