100 Atkurtai Lietuvai

< 100 Atkurtai Lietuvai

Kasmetinė „Darom“ akcija

Jau šį savaitgalį mūsų šalyje įvyko kasmetinė „Darom“ akcija. Ta proga asociacija „JCI Lietuva“ paskelbė didžiausios pasaulyje pilietinės iniciatyvos „World Cleanup Day 2018“ pradžią. Jei balandžio 21 d., tvarkant aplinką, jums kartu su bendraminčiais kilo minčių, kaip pagerinti akciją ilgesniam laikui, sugalvotą idėją užregistruokite čia. Na, o jei balandžio 21 d. nespėjote sutvarkyti visko, ką planavote, – ne bėda. Parsisiųskite mobiliąją programėlę „World Cleanup“ ir žymėkite netvarką nuolat ir visur, kur tik pamatysite. Išsamesnį akcijos „World Cleanup Day“ aprašą rasite čia.

P. S. Nuo balandžio 22 d. 10 val. iki balandžio 29 d. 22 val. vyksta tarptautinis šiukšlių žymėjimo („mapping“) konkursas. Parsisiųskite „World Cleanup“ programėlę, prisijunkite prie likusio pasaulio ir varžykitės, kas pažymės daugiausiai šiukšlių taškų ar taršos vietų.

Apdovanojimai bus teikiami pagal tris nominacijas:

  1. Geriausias individualus žymėtojas
  2. Geriausia šalis
  3. Prizas – siurprizas.

Nugalėtojai bus paskelbti gegužės 2 d. „World Cleanup Day Lithuania“ feisbuko paskyroje.

Parsisiųsk programėlę iš čia: http://worldcleanupday.jci.lt/zymek/

„World Cleanup Day“ – pasaulis tvarkosi, prisijunk ir tu!

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „JCI Lietuva““ Vaizdo rezultatas pagal užklausą „world cleanup day“

Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti ciklo „10 Lietuvos valstybės dešimtmečių“ tiesioginėje įvadinėje vaizdo pamokoje-transliacijoje tema „Tauta be valstybės: lietuvių politinės minties kelias į Vasario 16-ąją“

2018 m. vasario 15 d. (ketvirtadienį) 9.00–9.45 val. „Mokytojo TV“, pradėdama pamokų ciklą „10 Lietuvos valstybės dešimtmečių“, kviečia dalyvauti tiesioginėje įvadinėje šio ciklo vaizdo pamokoje-transliacijoje tema „Tauta be valstybės: lietuvių politinės minties kelias į Vasario 16-ąją“.

Pamoką ves dr. Algimantas Kasparavičius, Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas.

Pamokoje-transliacijoje kviečiame dalyvauti vyresniųjų klasių istorijos, pilietinio ugdymo, lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, menų pamokas turinčius mokinius ir mokytojus.

Pamokos-transliacijos tikslas – aptarti, kur ir kas yra Lietuva su lietuviais XIX a. Europoje ir kada gimsta politinė „Lietuvos idėja“ XIX a.? Kas bendro tarp Balkanų, gydytojo Jono Basanavičiaus „Auszros“ ir lietuvių politinės minties revoliucijos XIX a. pab. – XX a. pr.? Kodėl kaizerinė Vokietija iš esmės inicijavo Lietuvos krašto tarybos / Lietuvos Tarybos išrinkimą ir net jį legalizavo, Tarybos nariams įteikdama oficialius vokiškus pažymėjimus? Ar tikrai nacionalinės Nepriklausomos Valstybės Atkūrimo dieną lietuviai gali švęsti tik vieną kartą per metus ir tik Vasario 16-ąją?

Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimų, pateikti savo nuomonę. Klausimus taip pat galima iš anksto siųsti Nijolei Selvestravičiūtei-Grybovienei el. paštu Nijole.Gryboviene@upc.smm.lt, tel. (8 5)  210 9826.

Transliaciją bus galima tiesiogiai stebėti „Mokytojo TV“ interneto svetainėje.


„Pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymas gamtinėje aplinkoje“ 

Vieta: Asvejos regioninio parko direkcijos lankytojų centras, Radvilų g. 1, Dubingiai, Molėtų r.

Renginio data: 2018 m. balandžio 12 d., 10–15.30 val.

Asvejos regioniniame parke pristatytas projektas „Kodas – Nemunas “. Skaityti plačiau čia (2018-04-13)


 

(skyrelį tvarko UPC komanda)