Lietuvos aktualijos: ką manai?

Naujienlaiškis „Aktualijos! O ką Tu manai?“ – bendra Lietuvos žurnalistų sąjungos, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ir projekto „Kurk Lietuvai“ iniciatyva. Naujienlaiškis skirtas Jums patogiu metu pakviesti mokinius diskusijai aktualiomis Lietuvos ir pasaulio temomis.

Gyvename pasaulyje, kuriame procesai viename pasaulio kampe daro įtaką įvykiams visai kitame. Juos sekti, suprasti, turėti poziciją – brandaus ir atsakingo žmogaus požymis. Pilietiškumas – tai sąmoningas santykis su kasdieninio valstybės ir visuomenės gyvenimo aktualijomis, supratimas, kas čia ir dabar yra svarbu valstybei ir jos žmonėms.

Nuolatiniame informacijos sraute tiek mokytojams, tiek mokiniams gali kilti keblumų atsirenkant svarbią temą, patikimą informaciją, kokybišką komentarą, todėl šis naujienlaiškis gali tapti pagalbine priemone norintiems su svarbiausiomis aktualijomis susipažinti išsamiau. Iki mokslo metų pabaigos kartą per dvi savaites Lietuvos žurnalistai ir politologai iš svarbiausių Lietuvos ir pasaulio aktualijų atrinks dvi temas ir kvies jas aptarti mokinius ir mokytojus.

Kviečiame naudotis šiame naujienlaiškyje pateikiama informacija pasirenkant mokiniams aktualias temas, šaltinius, diskusijų klausimus. Tikimės, kad naujienlaiškis bus naudingas rengiantis ne tik pilietinio ugdymo, bet ir istorijos, etikos, geografijos ar kitoms pamokoms, klasės valandėlėms.

(skyrelį tvarko Ginta Orintienė)