Aktualijos

Seminaras "Romų tautinės mažumos istorija: nuo atsiradimo Europoje iki XX amžiaus genocido"

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės bendradarbiaudamas su Ugdymo plėtotės centru kviečia pradinių klasių, istorijos, geografijos ir kitus mokytojus, besidominčius tautinių mažumų istorija, į seminarą ,,Romų tautinės mažumos istorija: nuo atsiradimo Europoje iki XX amžiaus genocido“.

Seminare pranešimus apie romų istoriją skaitys Vilniaus Kolegijos lektorė – socialinė antropologė, romų kultūros tyrinėtoja Aušra Simoniukštytė. Pranešimą apie romų genocidą skaitys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Seminaras vyks balandžio 23 d. Marijampolėje, viešbutyje ,,Vingis“ (Poilsio g. 26). Seminaro pradžia –13.00 val. pabaiga –17.00 val.

Registruotis į renginį galite "Ugdymo sode".

 

Esu Karolis“ - vaikams skirta iliustruota knyga apie romų holokaustą

Gyvenu stovykloje. Mama sako, kad čia esame kelis mėnesius, bet manau, kad tai, kas buvo anksčiau, tėra tik sapnas. Mama sako, kad taip yra dėl alkio. 

Stovykla tai tokia vieta, kur yra labai daug žmonių, kurie visai neatrodo kaip žmonės. Jie pavargę ir baisiai sulysę. Mama sako, kad tiems, kurie iki stovyklos buvo liekni, yra lengviau, nes jų skrandžiai maži, o čia nėra ką valgyti.“ (Ištrauka iš knygos „Esu Karolis“. Autorė Natalia Gancarz).

 „Esu Karolis“ – tai vaikams skirta knyga apie Antrojo pasaulinio karo metais vykdytą romų holokaustą – Samudaripen. Knygos autorė Natalia Gancarz yra lenkų etnologė, romų kultūros tyrinėtoja, scenaristė, mokslinių publikacijų, eilėraščių ir prozos kūrinių autorė, 2011 m. išleidusi eiliuotą abėcėlę romų vaikams „Romano Abecadło“. 

 

Iliustruotų knygų apie tapatybę ir įvairovę rinkinys

Tarptautinis projektas „Iliustruotų knygų apie tapatybę ir įvairovę rinkinys“ („Identity and Diversity Picture Book Collections”, IDPBC) sudarė iliustruotų knygų katalogą, įtraukė požiūrius ir veiklas, kurios apima tris svarbius iššūkius šiuolaikiniame mokančiųjų ir besimokančiųjų pasaulyje: įtrauktį, įvairovę ir tapatybę. Formuoti savo tapatybę ir rasti vietą vis įvairesnėse visuomenėse yra vienas pagrindinių vaikų rūpesčių nuo pat pirmos dienos mokykloje. Stiprus tapatybės jausmas, kuris formuojasi greta priklausymo ir priėmimo, yra ypač svarbus atstumtiems ar turintiems negalią vaikams, taip pat vaikams iš migrantų ir tautinių mažumų šeimų. Savęs atradimas ir vertinimas yra esminis veiksnys, užtikrinantis socialinę ir akademinę sėkmę. Daugelyje šalių vis daugiau iliustruotų knygų sprendžia šiuos iššūkius inovatyviais ir patraukliais būdais, padedančiais vaikams išsamiai ir aktyviai tyrinėti bei aptarti tapatybę, įtrauktį ir įvairovę. Būtent tokias knygas IDPBC konsorciumas siekia surinkti ir pristatyti mokytojams ir mokiniams Europoje ir visame pasaulyje.

Projekto rezultatai, kuriais galima atvirai naudotis:

Projekto interneto svetainė: http://diversitytales.com

Projekto paskyra socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/diversitytales/?fref=ts

Kilus klausimams prašome kreiptis: Diversity Development Group / +370 670 84739 / vija@diversitygroup.lt

 

 

(skyrelį tvarko Rasa Jančiauskaitė)