Tauta be valstybės: lietuvių politinės minties kelias į Vasario 16-ąją

2018-02-15 09:00 – 2018-02-15 09:45

Minėdami 100-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines, pradedame vyresniųjų klasių mokiniams skirtą „Mokytojo TV“  tiesioginių pamokų-transliacijų ciklą „10 Lietuvos valstybės dešimtmečių“. Pamokas ves žinomi Lietuvos mokslininkai, visuomenės ar politikos veikėjai.

2018 m. vasario 15 d. (ketvirtadienį) 9.00–9.45 val. vyks įvadinė šio ciklo pamoka-tiesioginė vaizdo transliacija tema „Tauta be valstybės: lietuvių politinės minties kelias į Vasario 16-ąją“.

Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimų, pateikti savo nuomonę. Klausimus taip pat galima iš anksto siųsti Nijolei Selvestravičiūtei-Grybovienei el. paštu Nijole.Gryboviene@upc.smm.lt, tel. (8 5)  210 9826.

Transliacijoje kviečiame dalyvauti vyresniųjų klasių istorijos, pilietinio ugdymo, lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, menų pamokas turinčius mokinius ir mokytojus.

Pamokos-transliacijos tikslas – aptarti, kur ir kas yra Lietuva su lietuviais XIX a. Europoje ir kada gimsta politinė „Lietuvos idėja“ XIX a.? Kas bendro tarp Balkanų, gydytojo Jono Basanavičiaus „Auszros“ ir lietuvių politinės minties revoliucijos XIX a. pab. – XX a. pr.? Kodėl kaizerinė Vokietija iš esmės inicijavo Lietuvos krašto tarybos / Lietuvos Tarybos išrinkimą ir net jį legalizavo, Tarybos nariams įteikdama oficialius vokiškus pažymėjimus? Ar tikrai nacionalinės Nepriklausomos Valstybės Atkūrimo dieną  lietuviai gali švęsti tik vieną kartą per metus ir tik Vasario 16-ąją?

Dalyviai (vaizdo transliacijų salėje):

  • Pamoką ves dr. Algimantas Kasparavičius, Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas.
  • Pamoką moderuos Nijolė Selvestravičiūtė-Grybovienė, Ugdymo plėtotės centro Socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio metodininkė.

Pamokos-transliacijos programa:
9.00–9.05 val. Bendras įvadas. 
9.05–9.40 val. Pamoka „Tauta be valstybės: lietuvių politinės minties kelias į Vasario 16-ąją“.
9.40–9.45 val. Atsakymai į klausimus, užduočių paskyrimas.

Transliacijos pradžia 9 val. Jungtis kviečiame nuo 8.55 val. 

Prie Ugdymo plėtotės centro vaizdo transliacijų svetainės prisijungsite vadovaudamiesi prisijungimo instrukcija

Transliacijos nuoroda►

Transliaciją galima tiesiogiai stebėti „Mokytojo TV“ interneto svetainėje. Dėmesio! Interneto naršyklė turi palaikyti „Adobe Flash Player“ įskiepį.

 

pagal rubriką
pagal sritį
pagal tikslinę grupę