Ugdymas kitose erdvėse   Intelektinės nuosavybės samprata   MIR   STEAM   Geografinės informacinės sistemos   Etninė kultūra   Ištekliai mokyklų veiklos tobulinimui   Migracija ir integracija   Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas   Lietuvos aktualijos: ką manai?   

Anot Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, nukentėjusiais nuo prekybos žmonėmis dažnai tampa asmenys, patikėję pažadais apie galimybę greitai užsidirbti daug pinigų neturint išsilavinimo, atitinkamo darbo patirties, nemokant užsienio kalbos, nors siūlomas darbas yra kitoje valstybėje, ar susigundę galimybe „nemokamai" pakeliauti po užsienį. Tyrimai rodo, kad prekeiviai žmonėmis dažniausiai yra pažįstami asmenys - kaimynai, klasės draugai bei jų artimieji ar pažįstami, net giminės. Iš pradžių įgyjamas pasitikėjimas, potencialios aukos vaišinamos, dovanojami įvairūs daiktai ar teikiamos paslaugos, vėliau pasisiūloma ir įdarbinti, rodomi jų pačių dirbant užsienyje įgyti brangūs daiktai, nuotraukos, net pinigai...

Apie jums žinomus prekybos žmonėmis atvejus galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, elektroniniu paštu prekybazmonemis@policija.lt arba telefonais 8 5 271 9901, 8 5 271 9284, mob. 8 618 31105, 8 698 04903 (visą parą). 

 

Su prekyba žmonėmis Lietuvoje aktyviai kovoja ir kitos nevyriausybinės bei tarptautinės organizacijos, teikiančios pagalbą nuo prekybos žmonėmis nukentėjusiems asmenims. VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centrasDingusių žmonių šeimų paramos centras bei kitos organizacijos ne tik teikia įvairiapusę pagalbą, bet ir vykdo įvairias prevencines veiklas.

 

VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras

Centras teikia pagalbą nukentėjusiems asmenims:

  • pagalba krizės atveju;
  • psichosocialinė reabilitacija (saugi pastogė, materialinė pagalba, socialinio darbuotojo, psichoterapeuto, mediko, juristo konsultacijos, darbinės kvalifikacijos įgijimas);
  • palaikomoji tarnyba baigusiems programą.

Pagalba teikiama nemokamai

SOS pagalbos  numeris 8 679 61617

 

Dingusių žmonių šeimų paramos centras

Dingusių žmonių šeimų paramos centras yra visuomeninė, savarankiška, savanoriška, ne pelno siekianti ir nepriklausoma organizacija, vienijanti asmenis, pasišventusius padėti dingusių žmonių šeimoms, bei prekybos žmonėmis aukoms ir jų artimiesiems.

Pagrindinės centro darbo kryptys:

  • Dingusių be žinios žmonių paieškos suaktyvinimas;
  • Nukentėjusiųjų nuo prekybos žmonėmis bei priverstinės prostitucijos reintegracija;
  • Švietėjiška prevencinė veikla;
  • Teisinės bazės tobulinimas;
  • Problemų viešinimas;
  • Įtakos valstybinėms institucijoms darymas.

Nuo 2014 m. Lietuvoje pradėjo veikti bendra Europos pagalbos linija 116000 pranešimams apie dingusius vaikus registruoti. Linija veikia visą parą visoje Europos Sąjungoje, išskyrus Suomiją. Šiuo numeriu gali skambinti ir patys vaikai, jei pasiklydo.

Nemokama anonimine pagalbos linija 8 800 26161 (I-V 9-17 val.) gali kreiptis:

  • Vaikai, kurie svarsto bėgti iš namų arba jau yra juos palikę, ir kuriems reikia pagalbos. Centro specialistai patars, kaip spręsti bet kokias iškilusias problemas;
  • Žmonės, ieškantys darbo užsienyje, tačiau nesantys tikri, ar jų pasirinkimas saugus, ir norintys pasikonsultuoti su specialistais.

​Organizacija savo Facebook puslapyje nuolat pateikia tiek informaciją apie ieškomus asmenis, tiek naudingą informaciją, kuria gali pasinaudoit tėvai ar mokytojai, siekiantys apsaugoti savo vaikus nuo pavojų.

 


Skyrelį tvarko NŠA komanda