Matematika   Informatika   Gamta ir žmogus   Biologija   Chemija   Fizika   Technologijos   Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas   

Lietuvos biologijos mokytojų asociacija. 

Lietuvos ornitologų draugijos tinklalapis

Leidiniai:

Mokslas + menas = aš (Mokslininkų ir menininkų sukurtos užduotys mokiniams. Čia rasite įdomių tiriamųjų darbų, ypač jei jų reikia integruotoms pamokoms. Leidinys parengtas ir išleistas įgyvendinant 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonės „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“ projektą „Muziejus-mokykla-moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis)

Kitų institucijų įgyvendinamų/įgyvendintų projektų svetainės (lietuvių k.):

iTEC (angl. k. Innovative Technologies for Engaging Classrooms. Europos Komisijos Bendrosios mokslo programos finansuotas projektas. Projekto partneris Lietuvoje – Švietimo informacinių technologijų centras)

Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Tyrėjų naktis

Olympis – edukaciniai konkursai 1–12 klasių mokiniams

ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas

Svetainės anglų kalba:

UNESCO SVETAINĖ. Informacija apie klimato kaitos švietimo ir komunikacijos situaciją Lietuvoje: https://education-profiles.org/europe-and-northern-america/lithuania/~climate-change-communication-and-education

PhET simuliacijos

Interactve Sites for Education (įvairūs mokymosi ištekliai skirtingoms temoms)

Science for Kids (eksperimentų, projektų aprašymai, vaizdo įrašai, žaidimai, įdomūs faktai ir pan.)

Skaitmeniniai ištekliai "Scientix" projekto svetainėje (pamokų planai. simuliacijos, pamokų aprašai ir t. t. Galima paprašyti vertimo į lietuvių kalbą. Kaip tai padaryti?)

ScienceDaily (straipsniai, vaizdo medžiaga apie mokslo naujienas)

Study Jams (animacijos, labai paprastai aiškinančios gamtamokslines sąvokas, reiškinius ir dėsningumus ir skirtos jaunesnio amžiaus mokiniams) 

OECD PISA

UGDYMAS KITOSE ERDVĖSE

Edukacija saugomose teritorijose

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos daug dėmesio skiria mokiniams ir mokytojams. Beveik visos šalies saugomos teritorijos (regioniniai parkai, rezervatai, nacionaliniai parkai) turi moderniai įrengtus lankytojų centrus su ekspozicijomis, interaktyviomis užduotimis ir stendais lankytojams, informacijos terminalus. Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro ekspozicija įdomi turiniu ir stebina vizualiais sprendimais – pasijunti tarsi gamtos apsuptyje. Čia galima žiūrėti filmus, klausytis paslaptingų gamtos garsų, pažinti paukščius ne tik iš vaizdo, bet ir iš balso. Kiekvienas ekspozicijos lankytojas tampa aktyviu dalyviu, galinčiu ne tik žiūrėti ir klausyti, bet ir liesti, tyrinėti, ieškoti paslėptos informacijos. Pateikiama informacija padėda atrasti ir pažinti ypatingas Lietuvos vietas. Edukacinių veiklų ir erskursijų temų įvairovė pritaikyta skirtingo amžiaus mokiniams.

Gamtos mokyklos saugomose teritorijose:  

Nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų sąrašai su nuorodomis į inteneto svetaines.

Vadovai po saugomas teritorijas. Projekte „Ekologinio švietimo plėtra saugomų teritorijų direkcijose“ buvo parengti 28 metodiniai – pažintiniai mokiniams, mokytojams ir  visiems, kas lankosi nacionaliniuose ar regioniniuose parkuose, skirti vadovai (leidiniai). Tikimasi, kad leidiniai padės mokytojui organizuoti ir pravesti užsiėmimus konkretaus nacionalinio ar regioninio parko gamtoje, o mokiniui – geriau pažinti unikalią Lietuvos gamtą.

Muziejų edukacinės programos:

Apie Lietuvos muziejus, jų teikiamas naujausias edukacines programas sužinosite apsilankę Lietuvos muziejų asociacijos įgyvendinto projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ sukurtoje svetainėje MUZIEJUS MOKYKLA MOKSLEIVIS. Edukacines programas lengvai pasirinksite pagal savivaldybę, ugdymo sritį ir mokinių amžiaus grupę. Svetainėje rasite virtualių edukacinių žaidimų, sužinosite apie naujausias parodas ir renginius. 2019 m. pabaigoje šioje svetainėje startavo Virtualių edukacinių pamokų platforma, kurioje rasite 10 virtualių užsiėmimų-pamokų, parengtų atsižvelgiant į Bendrojo ugdymo programų turinį ir integruojant keletą mokomųjų dalykų, 7–11 klasių mokiniams. Remiantis muziejų rinkinių ir ekspozicijų medžiaga numatoma iš viso sukurti 20 virtualių pamokų apie gimtąjį kraštą.

 


Skyrelį tvarko Ona Vaščenkienė Informacija atnaujinta 2023-10-17.