Bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių duomenų bazė
Skaitmeninės mokymo priemonės. Rekomenduojamų skaitmeninių mokymosi priemonių, tinkančių ir nuotoliniam mokymui organizuoti sąrašas. Skaitmeninės mokymo priemonės suskirstytos pagal dalykus.
Elektromagnetizmas ir kintamoji srovė 9–10 klasėms
Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymo užduotys:
- Atmosferos sluoksniai (8-9 kl.)
- Kodėl neskęsta kiaušinis (8 k-10 kl.)
- Visuotinė trauka (8 kl.)
- Juodžiausia medžiaga (8-9 kl.)
- Kur dingsta Saulės šviesa (9 kl.)
- Elektros energijos gamyba ir taupymas (8-9 kl.)
- Išbandyk šaudymą iš lanko (8 kl.)
- Nuožulnioji plokštuma: Žaliakalnio funikulierius (8 kl.)
- Nuo ko priklauso kūno pusiausvyra (8 kl.)
- Parašiutas (8 kl.)
- Elektros grandinės ir žaibas (9-10 kl.)
- Archimedo jėga ir valtelė (8-9 kl.)
- Energijos virsmai (9 kl.)
- Garsas (8-9 kl.)
- Integruotos gamtos mokslų užduotys:
- Akis (9 kl.)
- Autonominio modulio „Philae“ nusileidimas (8 kl.)
- Greitpuodis (9 kl.)
- Klimato kaita Lietuvoje (9 kl.)
- Centrifuga (8 kl.)
- Elektrolizė (9 kl.)
- Medžiagų pernaša (8-9 kl.)
- Biožidiniai (9 kl.)
Gamtos mokslai 7–8 klasėms (dėl Flash Player nuo 2021-01-12 pilnai veikia Waterfox ir mokamoje Puffin naršyklėse, tačiau visose naršyklėse veikia žinynas, mokytojo biblioteka, galima atsisiųsti laboratorijos atsiskaitymo lapus, užduočių lapus).
Svetainėje rasite 185 mokymosi objektus, 1200 testų užduočių, žinyną 60-čiai gamtos mokslų temų. Mokymosi objektai – interaktyvios demonstracijos, tiriamieji darbai, užduočių lapai – skirti mokytis biologijos, chemijos, fizikos kaip atskirų dalykų ir integruotai. Srityje „Mano“ galima sukurti skirtingo sudėtingumo testų ne tik iš svetainėje pateiktų, bet ir iš savo parengtų ir išsaugotų testų užduočių. Prie kiekvieno mokymosi objekto pateikiami mokymosi uždaviniai ir patarimai mokiniui, kurie gali būti naudingi ir mokytojams kaip metodinės rekomendacijos. Išnagrinėjęs kiekvienos temos mokymosi objektus ir atlikęs užduotis, mokinys gali įsivertinti, kaip suprato pateiktą medžiagą. Įsivertinti galima naudojantis mokymosi objektui parengtais įsivertinimo teiginiais arba skaitmeniniu „Voratinklio“ įrankiu pateiktu „Mano“ srities skiltyje „Įsivertinimas“. Atliktas užduotis iš interneto svetainės galima nusiųsti mokytojui elektroniniu paštu arba išsaugoti savo kompiuteryje.
Mokymosi objektai gimnazijoms (dėl Flash Player nuo 2021-01-12 pilnai veikia Waterfox ir mokamoje Puffin naršyklėse, tačiau visose naršyklėse veikia žodynas)
Atominis Visaginas. Šis tinklapis buvo sukurtas įgyvendinant mokslinį projektą ‘Ignalinos atominės elektrinės (IAE) regiono branduolinio edukacinio turizmo plėtojimo didaktinės technologijos (EDUATOM)’. Projekto vykdytojai - Vytauto Didžiojo universiteto tyrėjai. Projektas bendrai finansuotas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų (projekto Nr. Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0084/232) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). Šioje svetainėje rasite labai daug naudingos informacijos apie atominę energetiką, jos vystymosi istoriją, Ignalinos atominę elektrinę, Černobylio avariją ir jos pasekmių likvidavimą, atominės energijos alternatyvas, atominius reaktorius, 3D reaktoriaus simuliaciją su įgarsintais jo dalių paskirties ir veikimo paaiškinimais.
Skyrelį tvarko Ona Vaščenkienė Informacija atnaujinta 2023-04-07.