Matematika   Informatika   Gamta ir žmogus   Biologija   Chemija   Fizika   Technologijos   Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas   

Svetainės lietuvių kalba:

Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos svetainė

STEAM atviros prieigos centrų svetainė, kurioje rasite naudingos informacijos apie centruose veikiančias laboratorijas ir galimas tiriamasias veiklas. 

Nacionalinės moksleivių akademijos svetainė

Jaunųjų fizikų mokykla Fotonas  

Papildomo ugdymo fizikos mokykla Fizikos olimpas

Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Mokslo sriuba

Mokslo ir technologijų pasaulis

Olympis – edukaciniai konkursai 1–12 klasių mokiniams.

ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas

VEDLYS  (Gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir veiklų aprašai 5–8 klasėms įgyvendinant ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.)

Energetikos ir technikos muziejus

Atominis Visaginas. Šis tinklapis buvo sukurtas įgyvendinant mokslinį projektą ‘Ignalinos atominės elektrinės (IAE) regiono branduolinio edukacinio turizmo plėtojimo didaktinės technologijos (EDUATOM)’. Projekto vykdytojai – Vytauto Didžiojo universiteto tyrėjai. Projektas bendrai finansuotas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų (projekto Nr. Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0084/232) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). Šioje svetainėje rasite labai daug naudingos informacijos apie atominę energetiką, jos vystymosi istoriją, Ignalinos atominę elektrinę, Černobylio avariją ir jos pasekmių likvidavimą, atominės energijos alternatyvas, atominius reaktorius, 3D reaktoriaus simuliaciją su įgarsintais jo dalių paskirties ir veikimo paaiškinimais, ekskursijas ir virtualius gidus.

Svetainės anglų kalba:

Study Jams (animacijos, labai paprastai aiškinančios gamtamokslines sąvokas, reiškinius ir dėsningumus ir skirtos jaunesnio amžiaus mokiniams) 

ScienceNetLinks (pamokų aprašymai skirtingo amžiaus mokiniams, vaizdo ir garso medžiaga, interaktyvūs objektai)

ScienceDaily (straipsniai, vaizdo medžiaga apie mokslo naujienas)

OECD PISA

Skaitmeniniai ištekliai "Scientix" projekto svetainėje (pamokų planai. simuliacijos, pamokų aprašai ir t. t. Galima paprašyti vertimo į lietuvių kalbą. Kaip tai padaryti?)

Science for Kids (eksperimentų, projektų aprašymai, vaizdo įrašai, žaidimai, įdomūs faktai ir pan.)

Interactve Sites for Education (įvairūs mokymosi ištekliai skirtingoms temoms)

PhET simuliacijos

Khan Akademy (vaizdo įrašai, straipsniai, iliustruoti aiškinimai)

Celestia (Nemokama modeliavimo programa, kuri leidžia ištirti mūsų Visatą stebint 3D vizualizaciją realiuoju laiku. Skirtingai nuo daugumos Planetariumų programinės įrangos, Celestia neapsiriboja stebėjimais iš Žemės paviršiaus. Galite keliauti visoje Saulės sistemoje, tarp daugiau nei 100 000 žvaigždžių, ar net po 10 000 galaktikų. Yra galimybe įtraukti dar daugiau objektų iš gausių žvaigždžių, galaktikų, planetų, palydovų, asteroidų, kometų, erdvėlaivių Celestia katalogų. Jei ir to ne pakanka, galite atsisiųsti dešimtis lengvai įdiegiamų papildinių su dar daugiau objektų. Programa veikia Windows, Linux ir Mac operacinėse sistemose.)

eduMedia (interaltyvios demonstracijos)

Nemokamos išmaniosios programėlės (app):

Mokomobilis – lietuviška programėlė visoms informacinėms informacinėms sistemoms. Tai 3D objektų gamtamoksliniam ugdymui aplikacija. Čia yra ir fizikai tinkamų mokomųjų objektų, pvz.: vidaus degimo variklis, akumuliatorius ir kt. Aplikaciją rasite Google play ir App Store.

iOS:

Khan Academy (vaizdo įrašai, straipsniai, iliustruoti aiškinimai)

SkyView® Free - Explore the Universe (programėlė skirta stebėti žvaigždes, žvaiždynus, palydovus ir kitus dangaus kūnus)

Android:

Khan Academy (vaizdo įrašai, straipsniai, iliustruoti aiškinimai)

SkEye  Astronomy (virtualus planetariumas)


Skyrelį tvarko Ona Vaščenkienė Informacija atnaujinta 2023-02-07.