Istorija   Geografija   Ekonomika ir verslumas   Pilietiškumo pagrindai   Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba   Geografinės informacinės sistemos   

 

Švietimo problemos analizė. Finansinio raštingumo ugdymas Lietuvoje: koks jis? Ką reikėtų tobulinti? (2020, Nr.12 (190), .pdf)

PISA 2015 finansinio raštingumo ataskaita (.pdf)

Finansinis švietimas Lietuvoje: esamos situacijos analizė (2018, .pdf) 

Pagrindinio ugdymo mokinių ekonomikos ir verslumo, finansinio raštingumo pasiekimai, jų vertinimo kriterijai, įgyvendinimo būdai ir priemonės (2018-11-08, .pdf)

Naujos priemonės vaikų ekonominiam ir finansiniam raštingumui ugdyti (Aflatuon programa, .doc)

 

Metodinės rekomendacijos

Finansinio ir mokesčių raštingumo moduliai. Metodinės rekomendacijos (2018, .doc)

Finansinio raštingmumo ugdymo integravimas mokykloje (2016, .pdf)

Finansinio raštingumo integravimas Bendrosiose programose: Pradinis ugdymas (2016, .doc)

Finansinio raštingumo integravimas Bendrosiose programose: Pagrindinis ugdymas (2016, .doc)

Finansinio raštingumo integravimas Bendrosiose programose: Vidurinis ugdymas (2016, .doc)

 

Skaimeninės mokymosi priemonės 

Finansinio raštingumo užduotys skirtos 7-8 klasių mokiniams ugdytis aukštesniuosius mąstymo gebėjimus.

Animacinis filmas „Mūsų pinigai - mūsų kišenėje“  (2012, vaizdo įrašas)

Lietuvos vartotojų institutas YouTube kanalas

 

Metodinės priemonės 

„Atsakingas vartojimas“ . Lietuvos vartotojų instituto rengia įvairausio pobūdžio leidininius, kuriuos galite rasti jų puslapyje skiltyje Leidiniai

SMP "Mano šeimos biudžetas". Skaitmeninė mokymo priemonė „Mano šeimos biudžetas“ parengta kaip priedas prie finansinio raštingumo ugdymo pratybų sąsiuvinio „Mano šeimos biudžetas“. Ši priemonė skirta 9-10 kl. sutrikusios klausos mokinių žodyno plėtotei, mokantis ekonomikos, gali būti naudojama finansinio raštingumo ugdymo temoms popamokiniuose užsiėmimuose, mokant mokinius taupyti, apskaičiuoti pajamas, išlaidas ir kt.

Socialinio verslo gidas (.pdf). Šiame leidinyje aprašyti socialinio verslo žingsniai, taip pat supažindinama su socialinio verslo sąvoka, skirtumais nuo kitų socialinės ekonomikos subjektų, socialinio verslininko profiliu, aiškinama kodėl verta pradėti vystyti arba prisidėti prie socialinio verslo vystymo. Leidinyje patiekiami  praktiniai socialinio verslo vystymo aspektai: kaip išvystyti idėją, kaip pasiruošti prieš paleidžiant socialinį verslą, kaip įvertinti išorinius aspektus: atlikti rinkos analizę, nustatyti savo klientą ir suinteresuotas šalis, įsivardinti konkurentus, kaip sukurti verslo modelį ir užpildyti verslo drobę, kaip vykdyti tinkamą komunikaciją ir galiausiai – sėkmingas startas – tinkama teisinė forma, finansavimo mechanizmai.

 

Kitos priemonės

 „Greitieji kreditai: ką reikėtų žinoti” (2013, vaizdo failai, pirma dalisantra dalistrečia dalis, ) - trys informaciniai filmai apie greituosius kreditus. Filmuose pristatomos realios situacijos, į kurias gali pakliūti kiekvienas asmuo, planuojantis imti greitąjį kreditą ir ekspertų patarimai bei nuomonės. Reikia greitojo kredito? Pirmiausiai pažiūrėk, ko tikėtis ir į ką atkreipti dėmesį. Skirta 15-18 metų moksleiviams.

 

Pokalbių kanalai apie finansus ir ne tik:

Žemiau pateiktuose nuorodose pagal raktinius žodžius (finansai, verslumas, ekonomika ir kt.) galima rasti įvairų pokalbių laidų.

Nacionalinė ekonomikos mokytojų konferencija 2019 

Nacionalinė ekonomikos mokytojų konferencija 2018  


Skyrelį tvarko Nijolė Grybovienė Informacija atnaujinta 2023-10-26.