Istorija   Geografija   Ekonomika ir verslumas   Pilietiškumo pagrindai   Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba   Geografinės informacinės sistemos   

Naudingos nuorodos nacionalinio saugumo tema, (Atnaujinta 2019-04-18, .docx). Nuorodų sąvadas į kurį įtrauktos mokslinės publikacijos, apžvalgos, teisės aktai, ataskaitos, tyrimai, mokomoji medžiaga nacionalinio saugumo tema.

Virtuali edukacinė bibliotekaMokytojo TV

„Kas yra kas? Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“ (2015-05-14). Diskusijoje dalyvavo Karolis Aleksa, LR krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos ir planavimo departamento direktoriaus pavaduotojas; prof. dr. Valdas Rakutis, Karo mokslų instituto Karo istorijos centro vyriausiasis mokslo darbuotojas; Mindaugas Nefas, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas, Lietuvos šaulių sąjungos Centro valdybos narys. Transliaciją moderavo Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis.

„Priešiškos informacinės operacijos Lietuvoje“ (2016-01-28). Diskusijoje dalyvavo žurnalistas Aleksandras Matonis ir Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistas Karolis Zikaras.Transliaciją moderavo Ugdymo plėtotės centro Neformaliojo ugdymo skyriaus specialistė Rasa Jančiauskaitė.

Naujienlaiškio „Aš manau“ panaudojimo galimybės pamokose“ (2017-11-16).  Diskusijoje dalyvavo Aistė Žilinskienė, Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė, Mykolo Romerio universiteto ir Vilniaus universiteto dėstytoja, naujienlaiškio „Aš manau!“ sumanytoja ir rengėja; Ginta Orintienė, Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio skyriaus Socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio metodininkė.

„Kaip ir ką kalbėti apie nacionalinį saugumą su mokiniais“ (2018-05-03). Diskusijoje dalyvavo  dalyvavo dr. Mindaugas Nefas, Lietuvos edukologijos universiteto Pasaulio istorijos katedros lektorius; Salomėja Bitlieriūtė, Ugdymo plėtotės centro metodininkė.

 

Filmai

Filmas „Pažink valstybę“. Šiame filme pristatomi įvairūs požiūriai į pilietiškumo ugdymą Lietuvoje bei projekto ,,Pažink valstybę“, vykusio 2017 m. dalyvių ir organizatorių patirtys. Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su įvairiomis viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias regionines ir nacionalines problemas ir jų sprendimo būdus. Į šių tikslų įgyvendinimą įsitraukė daugiau nei tūkstantis 6-11 klasių mokinių ir 200 mokytojų iš įvairių Lietuvos regionų. Projektą įgyvendino Ugdymo plėtotės centras ir Valstybės pažinimo centras.

 

Leidiniai

Civilinė sauga krizės, karo veiksmų ar branduolinės avarijos atveju:

Pirmosios pagalbos teikimas

Pilietinis pasipriešinimas

 

Pranešimai

Vasaros kursų mokytojams ,, Nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme“, vykusių 2022.08.22-26 d. Kaune, medžiaga

  1. Hibridinio karo samprata.
  2. L. Trimakas. Autoritarinių užsienio valstybių ir saugumo politikos poveikis Lietuvos nacionaliniam saugumui.
  3. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Lietuvos respublikos krašto apsaugos ministerijos. Mobilizacija-2022.
  4. Išgyvenimo kurso medžiaga (aprašymas ir orientacinis pristatymas).
  5. G. Jakštys. Pilietinio pasipriešinimo metodai ir galimybės.

„Pilietis ir šalies gynyba“ (2020.10.27–28) renginio medžiaga

„Medijos ir nacionalinis saugumas: iššūkiai ir galimybės" (2020.10.15–16 d.) renginio medžiaga

 

Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos bendroji programa ir jos įgyvendinimas mokykloje“ (2018.08.20 d.) renginio medžiaga

 

Pranešimas Karas, mobilizacija ir santykis su valstybe (pristatė mjr. Giedrius Dvilaitis, 2016.03.31, .pptx)

 


Skyrelį tvarko Nijolė Grybovienė Informacija atnaujinta 2023-10-26.