Ugdymas kitose erdvėse   Intelektinės nuosavybės samprata   MIR   STEAM   Geografinės informacinės sistemos   Etninė kultūra   Ištekliai mokyklų veiklos tobulinimui   Migracija ir integracija   Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas   Lietuvos aktualijos: ką manai?   

 

Geografinės informacinės sistemos (GIS) yra priemonė, skirta kurti, kaupti, analizuoti, vaizduoti ir skleisti erdvinius duomenis, naudojant šiuolaikines informacines technologijas (kompiuterines programas, interneto aplikacijas) bei techniką (kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius).

Svarbiausi GIS privalumai: 

  • GIS yra viena progresyviausių pasaulį keičiančių šiuolaikinių technologijų. GIS padeda geriau suprasti ir valdyti aplinką, efektyviau orientuotis ir veikti erdvėje;
  • GIS integruoja įvairių sričių erdvinę informaciją, padeda geriau suprasti procesus, sąsajas, problemas bei rasti geresnius sprendimus;
  • GIS yra galingas erdvinės analizės ir modeliavimo įrankis.

Šiuo metu GIS naudojamos daugelyje žmogaus veiklos sričių – kartografijoje, moksliniuose tyrimuose, švietime, viešajame valdyme, aplinkosaugoje, gamtos išteklių gavyboje, pramonėje, transporte ir logistikoje, telekomunikacijose, inžinerijoje, prekybos ir paslaugų sektoriuose, žemės ūkyje ir miškininkystėje, karyboje ir t.t. Iš tiesų daugelis žmonių naudoja GIS, net jeigu to nežino (navigacija, GPS, internetiniai ir mobilieji žemėlapiai).

GEOGRAFIJOS INFORMACINIŲ SISTEMŲ  (GIS) BENDROJI PROGRAMA 

Geografinės informcinės sistemos (GIS) bendroji ugdymo programa (2022-09-30, pdf)

Programos parengtos remiantis šiais dokumentais:

Atnaujintų bendrųjų programų diegimas 

 

 


Skyrelį tvarko Nijolė Grybovienė Informacija atnaujinta 2023-10-26.