Ugdymas kitose erdvėse   Intelektinės nuosavybės samprata   MIR   STEAM   Geografinės informacinės sistemos   Etninė kultūra   Ištekliai mokyklų veiklos tobulinimui   Migracija ir integracija   Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas   Lietuvos aktualijos: ką manai?   

 

2023 m. į pagalbą mokytojams skelbiame dvi metodines medžiagas, skirtas Tarpdalykinės temos Intelektinė nuosavybė diegimui mokyklose:

  1. Metodinė medžiaga „Intelektinė nuosavybė – integruojama tarpdalykinė tema. Teorinis modeliavimas pamokos planavimui“
  2. Metodinė medžiaga. Ką svarbu žinoti naudojant kitų autorių kūrinius ir juos kuriant bei panaudojant ugdymo procese

Medžiaga aptarimui: 2022 m. vasario 10 d. įvyko EUIPO organizuotas Webinaras „How to avoid errors when filing documents in inter parted proceedings“ ("Kaip išvengti klaidų pildant dokumentus informacijos dalijimuisi tarp šalių procedūrose“. Nuorodoje rasite susitikimo skaidres, o prisiregistravę galėsite peržiūrėti ir visą Webinaro įrašą. Į ką rekomenduojama atkreipti dėmesį, ko galėtume pasimokyti iš šio pranešimo? Kas galėtų būti naudinga mokiniams ir mokytojams?

- Informacijos pateikimo skaitmeninėse laikmenose reikalavimai validumui;

- Reikalavimai dokumentų priedų pateikimui;

- Įdomiai ir lengvai pateiktas bendras pranešimo dizainas;

- Originaliai pristatyta informacija apie pranešėjus.

Jeigu rasite daugiau įdomių ir vertingų šio pranešimo aspektų, ar klausimų, kurie kyla diskusijose su Jūsų mokiniais ar nor4site pasidalinti savo įžvalgomis, parašykite el-laišku: loreta.statauskiene@nsa.smm.lt, sąrašą papildysime.

 

2021 m. 

Atnaujinant Bendrąsias programas (2020) pradiniam ir pagrindiniam ugdymui dokumentų projektai viešinami Švietimo portalo skiltyje Bendrosios programos 

Bendrųjų programų atnaujinimo kryptis – kompetencijų ugdymas. KOMPETENCIJŲ IR VAIKO RAIDOS APRAŠAI viešinami Švietimo portale. Atnaujinant Bendrąsias programas, Tarpdalykinių temų sąraše Intelektinės nuosavybės sampratos formavimas ir jos turinys tampa aktualiu, integruojamu mokymosi turiniu. 

2021 m. vasario - balandžio mėnesiais vyko nuotolinių susitikimų „PASITARKIME, KOLEGA", ciklas, kurių tikslas padėti suprasti ir su suinteresuotomis grupėmis pasitarti, kaip foruoti Intelektinės nuosavybės supratimą pamokoje. Šios diskusijos suformavo intelektinės nuosavybės diskusijų erdvę, ieškant atsakymų į klausimą, kaip intelektinės nuosavybės žinojimo ugdymas galėtų būti įtrauktas į atnaujinamų Bendrųjų programų turinį ir jo įgyvendinimui skirtas rekomendacijas. 

2021-04-15 Nr. 20 Intelektinė nuosavybė. Penktas žingsnis: intelektinės nuosavybės turinio pritaikymas mokyklinio amžiaus vaikams.

2021-04-01 Nr. 19 Intelektinė nuosavybė. Ketvirtas žingsnis: intelektinės nuosavybės tarpdalykinės temos ir aktualus turinys Bendrosiose programose.

2021-03-18 Nr. 17 Intelektinė nuosavybė. Trečias žingsnis: LR įstatymais apibrėžtas intelektinės nuosavybės turinys ir sąsajos su mokykliniu ugdymo turiniu.

2021-03-09 Nr. 14 Kaip ugdyti mokinių aukštesnius pasiekimus ir mąstymo gebėjimus? Praktinio pavyzdžio aptarimas. Siūlymai įgyvendinimo rekomendacijų kūrimui" 

2021-02-25 Nr. 11 Intelektinė nuosavybė. Antras žingsnis: kaip tai suprasti ugdomų kompetencijų kalba?

2021-02-17 Nr. 8 Intelektinės nuosavybės supratimo formavimas pamokoje. Pirmas žingsnis: Kas tai yra? Kam to reikia? Kiek tai svarbu mano pamokoje?

 

2020 m.

Šiandieniniame pasaulyje kūrybiškumas ir naujovės lydi mus kiekvieną dieną. Kūrybiškumo dienoraštis - mokymo ir mokymosi priemonė, sudaryta iš 21 užduoties, kurios skirtos atlikti kiekvieną dieną, gali padėti mokytojams organizuoti intelektinės nuosavybės pažinimą skatinančias veiklas, suaktyvinti mokinių kūrybiškumą, verslumą, padės formuoti ir stiprinti pilietinės kūrėjo pozicijos nuostatas, sudarys sąlygas mokiniams įsivertinti savo kūrinių apsaugos svarbą. Kūrybiškumo dienoraštis - medžiaga, parengta "Intellectual Property in Education" tarptautinio tinklo projekto metu. Tinkama naudoti mokykloje, organizuojant mokinių pažintinę projektinę veiklą, praktiškai mokiniams susipažinti su intelektinės nuosavybės klausimais, tapti išmanesniu vartotoju ir kūrėju. 


Skyrelį tvarko Loreta Statauskienė Informacija atnaujinta 2023-03-03.