Ugdymas kitose erdvėse   Intelektinės nuosavybės samprata   MIR   STEAM   Geografinės informacinės sistemos   Etninė kultūra   Ištekliai mokyklų veiklos tobulinimui   Migracija ir integracija   Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas   Lietuvos aktualijos: ką manai?   

2023 m. NŠA tęsiame konsultacijas mokykloms intelektinės nuosavybės supratimo klausimais, dėl aktualaus ugdymo turinio tarpdalykinių temų, dėl intelektinės nuosavybės žinojimo stiprinimo formaliajame ir neformaliajame ugdmo turinyje. Dėl konsultacijų mokykloms rašykite, klausimus teikite adresu: loreta.statauskiene@nsa.smm.lt     Drauge nuveiksime daugiau!

2022 m. konsultuoti atnaujinamų Bendrųjų programų ekspertai dėl intelektinės nuosavybės temos sampratos ir plėtros bendrajame ugdyme. Atnaujintose Bendrosiose programose (2022) įtraukta intelektinės nuosavybės Tarpdalykinė tema.  Bendrųjų programų (2022) Įvade rasite visų Tarpdalykinių temų sąrašą.

2021 m. balandžio 8 d. įvykusiame Baltijos šalių atstovų tarptautiniame susitikime „SMS to Curriculum Innovations are Coming“ konsultuotos Lietuvą atstovaujančių mokyklų: VGTU inžinerinio licėjaus ir Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerinio licėjaus komandos, pasidalinta įžvalgomis apie intelektinės nuosavybės supratimo ugdymą mokykloje, pradedant nuo pradinių klasių iki gimnazijos abiturientų.

2020 m. gruodžio 16 d. įvyko trijų Baltijos šalių projekto “Intellectual Property Awareness -- Roots for Innovations at School" dalyvių susitikimas. Konferencijos metu projekto dalyviai - Latvijos, Estijos ir Lietuvos mokyklų atstovai, Lietuvos mokslininkai, kviestinis svečias iš Serbijos, mokytojų ir tėvų asociacijos nariai aptarė projekto produktą - leidinį Think, Make, Create Your Own Intellectual Property. Methodologic recommendations in action, dalijosi  praktinėmis įžvalgomis, kaip naudotis praktinėmis rekomendacijomis intelektinės nuosavybės plėtrai mokyklose. 

2020 m. birželio 18-19 d. įvyko trijų Baltijos šalių projekto “Intellectual Property Awareness -- Roots for Innovations at School" dalyvių susitikimas.

Latvijos, Estijos ir Lietuvos mokyklos pasidalino savo patirtimi išbandant Intelektinės nuosavybės žinojimo ir plėtros švietimo institucijoje, atskleidė savo praktinį požiūrį į edukacinius sprendimus, kėlė aktualius ir spręstinus klausimus, tarėsi dėl rekomandacijų, kurios galėtų būti taikomos trijose Baltijos šalyse.

Lietuvos iniciatyvių mokyklų patirtis ir įžvalgos bandymams skleisti daugiau žinojimo apie intelektinę nuosavybę įvairių dalykų pamokose, išbandomos socialinės iniciatyvos skėtiniame projekte  "Švietimas ir verslas: inovacijų link".

2019 m. kovo 28d., Vilniuje, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje įvykot trečiosios kūrybinės dirbtuvės.

Kūrybinių dirbtuvių metu pristatytos verslo inovacijos mokyklai, aptarta inovacijos samprata. Kūrybinių dirbtuvių metu ypač buvo susidomėta drono su cheminių elementų nustatymo iš augalo atvaizdo sistema, naudojantis aerodistanciniais - spektrometriniais metodais.

2019 vasario 21, Kaune, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjuje įvyko antrosios kūrybinės dirbtuvės.

2018 m. gruodžio 13d. Ukmergėje, Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje įvyko pirmosios kūrybinės dirbtuvės „Švietimas ir verslas: praktinis inovacijų pritaikymas pamokose“.

2018 m. spalio 9 d.susitikimo  metu buvo pristatytos visos inovacijos ir įmonės, kurios dalyvauja socialiniame projekte "Švietimas ir verslas: inovacijų link", aptarti mokinių kūrybiškumo ir verslumo ugdymo klausimai, su tikslinėmis grupėmis - mokiniais, mokytojais, mokyklų administracijos atstovaism verslininkais išdiskutuota kaip suprantama intelektinės nuosavybės sąvoka ugdymo procese. Susitikimas yra svarbus siekiant sėkmingai plėtoti įvairias socialines iniciatyvas.

 

Mokyklos kviečiamos aktyviai dalyvauti, dalintis patirtimi, prisidėti prie intelektinės nuosavybės švietime žinojimo.


Skyrelį tvarko Loreta Statauskienė Informacija atnaujinta 2023-03-03.