Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba jau šeštą kartą organizuoja konkursą „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“. Šių metų konkurso tema – Saugomi gamtos paveldo objektai saugomose teritorijose ir šalia jų. Konkursas organizuojamas šiose amžiaus grupėse: ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai; 1–4 klasių mokiniai; 5–8 klasių mokiniai; 9–11 klasių mokiniai. Konkursas vyksta iki 2020 m. gegužės 8 d. (įskaitytinai). Daugiau informacijos apie konkursą rasite Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro svetainėje.
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos daug dėmesio skiria mokiniams ir mokytojams. Beveik visos šalies saugomos teritorijos (regioniniai parkai, rezervatai, nacionaliniai parkai) turi moderniai įrengtus lankytojų centrus su ekspozicijomis, interaktyviomis užduotimis ir stendais lankytojams, informacijos terminalus. Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro ekspozicija įdomi turiniu ir stebina vizualiais sprendimais – pasijunti tarsi gamtos apsuptyje. Čia galima žiūrėti filmus, klausytis paslaptingų gamtos garsų, pažinti paukščius ne tik iš vaizdo, bet ir iš balso. Kiekvienas ekspozicijos lankytojas tampa aktyviu dalyviu, galinčiu ne tik žiūrėti ir klausyti, bet ir liesti, tyrinėti, ieškoti paslėptos informacijos. Pateikiama informacija padėda atrasti ir pažinti ypatingas Lietuvos vietas. Edukacinių veiklų ir erskursijų temų įvairovė pritaikyta skirtingo amžiaus mokiniams.
Gamtos mokyklos saugomose teritorijose:
- Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokykla
- Dzūkijos nacionalinio parko gamtos mokykla
- Kauno marių regioninio parko gamtos mokykla
- Kuršių nnerijos nacionalinio parko gamtos mokykla
- Kurtuvėnų regioninio parko gamtos mokykla
- Sirvėtos regioninio parko gamtos mokykla
- Varnių regioninio parko gamtos mokykla
- Žagarės regioninio parko gamtos mokykla
- Žuvinto biosferos rezervato gamtos mokykla
Nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų sąrašai su nuorodomis į inteneto svetaines.
Vadovai po saugomas teritorijas. Projekte „Ekologinio švietimo plėtra saugomų teritorijų direkcijose“ buvo parengti 28 metodiniai – pažintiniai mokiniams, mokytojams ir visiems, kas lankosi nacionaliniuose ar regioniniuose parkuose, skirti vadovai (leidiniai). Tikimasi, kad leidiniai padės mokytojui organizuoti ir pravesti užsiėmimus konkretaus nacionalinio ar regioninio parko gamtoje, o mokiniui – geriau pažinti unikalią Lietuvos gamtą.
Atrask Lietuvos saugomas teritorijas Svetainėje pateikiama informacija apie saugomas teritorijas, lankytojų centrus, gamtos mokyklas ir renginius.
Skyrelį tvarko Ona Vaščenkienė Informacija atnaujinta 2023-03-22.