PAGRINDINIS UGDYMAS
Pagrindinio ugdymo metodinės rekomendacijos
Verslumo gebėjimų ugdymas 9-10 klasėse. Metodinės rekomendacijos (2012, .pdf)
Pagrindinio ugdymo mokinių ekonomikos ir verslumo, finansinio raštingumo pasiekimai, jų vertinimo kriterijai, įgyvendinimo būdai ir priemonės, (2018 m. lapkričio 8 d., .pdf)
Finansinis raštingumas yra žinios, supratimas apie finansines koncepcijas, rizikas ir įgūdžiai, motyvacija ir pasitikėjimas taikyti tokias žinias ir supratimą, siekiant priimti veiksmingus sprendimus visame finansinių kontekstų diapazone, pagerinti finansinę gerovę asmenims ir visuomenei bei sudaryti sąlygas dalyvauti ekonominiame gyvenime (žr., Finansinio raštingumo užduotys).
Skaitymas įvairių dalykų pamokose (2016, Vaizdo įrašas, dr. Zita Nauckūnaitė)
Socialinio verslo gidas (2016, .pdf). Šiame leidinyje aprašyti socialinio verslo žingsniai, taip pat supažindinama su socialinio verslo sąvoka, skirtumais nuo kitų socialinės ekonomikos subjektų, socialinio verslininko profiliu. Aiškinama kodėl verta pradėti vystyti arba prisidėti prie socialinio verslo vystymo. Leidinyje patiekiami praktiniai socialinio verslo vystymo aspektai: kaip išvystyti idėją, kaip pasiruošti prieš paleidžiant socialinį verslą, kaip įvertinti išorinius aspektus: atlikti rinkos analizę, nustatyti savo klientą ir suinteresuotas šalis, įsivardinti konkurentus, kaip sukurti verslo modelį ir užpildyti verslo drobę, kaip vykdyti tinkamą komunikaciją ir galiausiai – sėkmingas startas – tinkama teisinė forma, finansavimo mechanizmai. Informacinis vaizdo klipas, (2016, vaizdo įrašas).
VIDURINIS UGDYMAS
Vidurinio ugdymo metodinės rekomendacijos
Verslumo gebėjimų ugdymas 11-12 klasėse. Metodinės rekomendacijos, (2012, .pdf)
Kita
Mokytojo TV - virtuali erdvė, kur visi švietimo sistemos dalyviai, gali rasti vertingos vaizdo informacijos aktualiomis švietimo temomis. Šiuo metu kviečiame žiūrėti itin aktualius vaizdo įrašus apie nuotolinį mokymą(si). Čia viešinami tiek NŠA metodininkų parengti vaizdo įrašai, tiek kitų švietimo bendruomenės dalyvių parengtų vaizdo įrašų nuorodos. Šioje svetainėje skelbiama visa svarbiausia Nacionalinės švietimo agentūros vaizdo medžiaga.
Medijų ir informacinio raštingumo ugdymo mokykloje. Šiame skyriuje pateikiame metodinę medžiagą mokytojams, taip pat naudingų straipsnių ir vaizdo įrašų visiems, norintiems geriau suprasti medijas.
Personalizavimo, diferencijavimo ir individualizavimo lyginamoji lentelė (2018, .pdf)
Naujosios (Z) kartos ugdymo pedagoginiai ir psichologiniai aspektai (2015, .pdf). Rekomendacijos pedagogams ir švietimo pagalbos specialistams.
Kaip ugdyti socialiai sąmoningą moksleivį (2017, .pdf). Integruoto socialinio ugdymo gairės 9-10 klasėms. Leidinyje nagrinėjamas socialinis sąmoningumas – gebėjimas suprasti visuomenėje vykstančius procesus, jų santykį ir poveikį sau, kitiems ir pasauliui. Skurdas, vartotojiškumas, nedarbas, tarša, nelygybė, sveikata, migracija, socialiniai tinklai, balsavimas, propaganda – tai aštrios šių dienų temos, su kuriomis susiduria kiekvienas.
Antikorupcinis ugdymas bendrojo ugdymo mokykloje (2020, .pdf). Metodinė priemonė yra skirta bendrojo ugdymo mokyklų dorinio (etikos) ir socialinio ugdymo (istorijos, pilietinio ugdymo, geografijos, ekonomikos ir verslumo) mokytojams, neformalių programų įgyvendintojams, kurie, integruodami pateiktas temas, prisidėtų prie antikorupcinių nuostatų formavimo, skatintų jaunimo sąmoningumą, gebėjimą identifikuoti, atpažinti korupcijos apraiškas įvairiose viešojo gyvenimo situacijose, priimti teisingus sprendimus, tinkamai naudoti antikorupcines priemones ir dalyvauti korupcijos prevencijoje.
Skyrelį tvarko Nijolė Grybovienė Informacija atnaujinta 2023-10-26.