Ugdymas kitose erdvėse   Intelektinės nuosavybės samprata   MIR   STEAM   Geografinės informacinės sistemos   Etninė kultūra   Ištekliai mokyklų veiklos tobulinimui   Migracija ir integracija   Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas   Lietuvos aktualijos: ką manai?   

Niekam ne paslaptis, kad žiniasklaida, reklama, įvairios politinės partijos naudoja juodus spaudimo metodus, kad galėtų daryti įtaką mūsų sąmonei. Kad suprastume, kaip būtent jie reguliuoja žmogaus elgseną ir įsitikinimus, paaiškinsime šešis populiariausius faktų iškraipymo būdus. Kviečiame skaityti straipsnį, publikuotą 2019 m. liepos 4 d. 6 juodi metodai, kuriais medijos valdo mūsų sąmonę.

Kviečiame skaityti  straipsnį Žinomi autoriai ragino moksleivius nepiratauti: kai nebus paklausos, nebus ir pasiūlos. Baigėsi mokslo metai, baigėsi ir Asociacijos LATGA organizuotas projektas „PIN diena mokyklose“, kurio metu žinomi šalies autoriai grįžo į savo buvusias mokyklas, kad su jaunąja karta padiskutuotų apie autorių teises, pagarbą intelektinei nuosavybei ir internetinį piratavimą.

Kviečiame skaityti Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikės Auksės Ūsienės pranešimą  ,,Melagienos", pristatytą regioninėje parodoje „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“, kuri vyko 2019 m. balandžio 24 –25 d., Utenos Dauniškio gimnazijoje.

Kviečiame skaityti straipsnį, publikuotą 2019 m. balandžio 16 d.

Spindinčios mokinių akys vertingesnės už bet kokias prizines vietas 

Kaip rašoma žurnale ,,Scientific American“:,,Turėtume vaikus mokyti medijų raštingumo jau pradinėse mokyklose“, todėl trečius metus vykstantis Britų tarybos ir ,,Meno avilio“ projektas „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ su Ugdymo plėtotės centru ir strateginiu partneriu – Lietuvos kultūros taryba puiki galimybė ne tik lavinti mokinių kūrybiškumą, kritinį mąstymą, bet ir ugdyti medijų raštingumą.

 

Kviečiame skaityti straipsnį, publikuotą 2019 m. balandžio 3 d.

Kristupas Sabolius: neįkvepiant vaizduotės, neįmanoma sukelti ir autentiško intereso

KRISTUPAS SABOLIUS – VU Filosofijos fakulteto docentas, knygų apie vaizduotę, kūrybiškumą, technologijas ir laisvę autorius, kartu su režisieriumi Ignu Jonynu parašęs scenarijus vaidybiniams filmams „Lošėjas“ (2013 m.) ir „Nematoma“ (2019 m.). Šio filosofo noras nepanirti tik į teorinę vaizduotės plotmę, bet užsiimti vaizduotės praktika atsispindi ir kartu su Tomu Ramanausku parašytoje knygoje „Žmogus, kuris žinojo viską“ (2014 m.), rengiamame projekte „Kūrybingumo mokykla“.

Kristupas dalyvavo Britų tarybos ir „Meno avilio“ projekte „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“. Jame filosofas su mokiniais kalbėjo apie tai, kaip vaizduotė veikia medijų požiūriu, mėgindamas išryškinti tarpininkaujančią jos prigimtį. 

 

 

Būsima medijų gimnazija prisijungė prie Europos medijų raštingumo savaitės 

2019 m. kovo 18–22 d.  Europos Komisija pirmą kartą organizavo Europos medijų raštingumo savaitę.

Prie šios iniciatyvos prisijungė Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija, siekianti tapti pirmąja Lietuvoje medijų gimnazija ir įgyvendinanti  Erasmus + projektą „Media: to understand and to create.  Implementation of the media education in school (IMES)”. Nenuostabu, kad ši savaitė buvo pavadinta “European media literacy week. To understand and to create”.

Europos medijų raštingumo savaitę pradėjome diskusija su gimnazijos mokiniais. Esminis diskusijos klausimas ,,Kaip mes mokomės medijų?“. Mokiniai drąsiai dalinosi įvairiomis mintimis ir idėjomis. Šios diskusijos išvados padės tobulinti esamą medijų ugdymo programą gimnazijoje.

Antradienį, 2019 m. kovo 19 d., visuomenei pristatėme anglų kalbos pamokose sukurtus plakatus apie medijų suvokimą. Parodai „Grasp of Media“ buvo sukurta 19 mokinių plakatų.  Džiaugiamės, kad mūsų partneris VGTU Kūrybinių Industrijų fakultetas mokiniams įsteigė solidžius prizus.

Džiugu, kad medijų raštingumo svarbą mokyklose puikiai jaučia ir Lietuvos politikai. Antradienį, kovo 19 d., gimnazijoje apsilankė Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. Jis kal

bėjo apie šiuolaikinių medijų svarbą, patraukliausias ateities profesijas, inovacijas, asmeninį medijų naudojimą.

Penktadienį, kovo 22 dieną, į diskusiją su mokiniais apie nacionalinį saugumą atvyko LR Seimo narys Laurynas Kasčiūnas. Buvo diskutuojama įvairiomis saugumo temomis: socialinę nelygybę Lietuvoje, profesionalią ir visuotinę kariuomenę, medijų formuojamą turinį.

Visa Europos medijų raštingumo savaitė baigėsi penktadienio kino vakaru, kurį organizavo Gimnazijos mokinių taryba. Susirinko daugiau nei 80 mokinių iš įvairių Vilniaus mokyklų. Vakaro pabaigoje vyko viktorina, o jos laimėtojai apdovanoti  prizais.

Džiaugiamės šia Europos komisijos iniciatyva ir tikimės, kad kitais metais prie jos prisijungs ir kitos Lietuvos mokyklos.

Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos medijų projekto (IMES) grupė

„Nanook“ žurnalistė B. Tilmantaitė: Lietuvos žiniasklaidoje matome nemažai neetiško turinio.

„Pagrindinis pokytis lietuviškoje žiniasklaidoje turėtų būti bendruomeniškumo augimas, kritikos išsakymas ir atvirumas“, – paklausta apie žiniasklaidos situaciją sako žurnalistė ir viena iš multimedijų agentūros „Nanook“ įkūrėjų Berta Tilmantaitė. Portalui LRT.lt ji pasakoja apie lėtosios žurnalistikos galimybes Lietuvoje ir auditorijos bei žurnalistų atsakomybę.

 

Kviečiame susipažinti  su atmintine kaip atpažinti ir tinkamai reaguoti į manipuliacijas ir provokacijas.

 

 

 


Skyrelį tvarko Zita Nauckūnaitė Informacija atnaujinta 2021-10-19.