Ugdymas kitose erdvėse   Intelektinės nuosavybės samprata   MIR   STEAM   Geografinės informacinės sistemos   Etninė kultūra   Ištekliai mokyklų veiklos tobulinimui   Migracija ir integracija   Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas   Lietuvos aktualijos: ką manai?   

 

Paskaita „Šiuolaikinė žurnalistika – kaip papasakoti svarbią istoriją clickbaitų ir socialinių tinklų pasaulyje?“

LR švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Švietimo informacinių technologijų centras, bendradarbiaudami su VšĮ „Dokumedija“, 10-tyje Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų kviečia švietimo bendruomenes klausytis paskaitos „Šiuolaikinė žurnalistika – kaip papasakoti svarbią istoriją clickbaitų ir socialinių tinklų pasaulyje?“. Mokyklų bendruomenėms po vieną paskaitą (trukmė 3 akad. val.) skaitys žurnalistinį darbą dirbantys asmenys iš šiuolaikinių medijų agentūros „Nanook“. „Nanook“ yra VšĮ „Dokumedija“ pasakojimų platforma, įkurta 2014 m. šiuolaikinės žurnalistikos atstovų Bertos Tilmantaitės ir Artūro Morozovo.

Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų sąrašas:

Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazija. Paskaita: 2018 m. rugsėjo 27 d. 8.00 val.

Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazija. Paskaita: 2018 m. spalio 3 d. 9.00 val.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazija. Paskaita: 2018 m. spalio 4 d. 8.00 val.

Anykščių Jono Biliūno gimnazija. Paskaita: 2018 m. spalio 4 d. 13.00 val.

Panevėžio r. Velžio gimnazija. Paskaita: 2018 m. spalio 8 d. 9.10 val.

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija. Paskaita: 2018 m. spalio 9 d. 10.00 val.

Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla. Paskaita: 2018 m. spalio 10 d. 8.55 val.

Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija. Paskaita: 2018 m. lapkričio 5 d. 10.55 val.

Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija. Paskaita: 2018 m. lapkričio 6 d. 9.50 val.

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla. Paskaita: 2018 m. lapkričio 7 d. 8.55 val.

Labai prašytume šias mokyklas pasikviesti kolegas iš savo miesto ar rajono mokyklų paklausyti paskaitos.

Rita Baškienė, Informacinių technologijų skyriaus metodininkė

 

 

Rėmimo programa žiniasklaidos turiniui tautinių bendrijų kalbomis Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje stiprinti

Šiaurės Ministrų tarybos ką tik paskelbtą naują programą, remiančią žiniasklaidos turinio kūrimą rusakalbei ir lenkakalbei žiniasklaidai Baltijos šalyse.

Daugiau informacijos čia: http://www.norden.lt/#remimo-programa-ziniasklaidos-turiniui-tautiniu-bendriju-kalbomis-estijoje-latvijoje-ir-lietuvoje-stiprinti_element_964 ir čia  www.nordicmediagrants.org

 

 

 

Stiprinami pedagogų audiovizualinių medijų taikymo gebėjimai

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras, bendradarbiaudami su medijų edukacijos ir tyrimų centru „Meno avilys“, taip pat siekia stiprinti mokytojų gebėjimus šioje srityje. Jie parengė 40 akademinių valandų pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programą „Audiovizualinių medijų raštingumas: kūrybinių praktinių gebėjimų ugdymas“. 2018 m. gegužės 29–30 d. vyko pirmieji mokymai pagal šią programą. Juose dalyvavo 25 mokytojai iš įvairių Lietuvos mokyklų.

 

Vyksta mokymai mokytojams medijų ir nacionalinio saugumo tema

Ugdymo plėtotės centras drauge su Informacinių technologijų centru įgyvendina tęstinius mokymus mokytojams „Medijos ir nacionalinis saugumas: iššūkiai ir galimybės“ pagal nacionalinę kvalifikacijos tobulinimo programą „Nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme“.

 

Paskaitos apie audiovizualinių kūrinių autorių teises

Britų tarybos ir "Meno avilio" projektas "Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose", įgyvendinamas bendradarbiaujant su Ugdymo plėtotės centru  10-yje atrinktų Lietuvos mokyklų organizuoja paskaitas apie audiovizualinių kūrinių autorių teises.

1. Alytaus Adolfo Ramanausko Vanago gimnazija

2. Anykščių Jono Biliūno gimnazija

3. Kauno Aleksandro Puškino gimnazija

4. Klaipėdos ,,Vėtrungės“ gimnazija

5. Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija

6. Visagino ,,Atgimimo“ gimnazija

7. Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija

8. Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija

9. Vilniaus ,,Santaros“ gimnazija

10. Vilniaus Grigiškių gimnazija

Mokyklose iki 2018 m. birželio 15 d. apsilankys audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA atstovas.

Labai prašytume šias mokyklas pasikviesti kolegas iš savo miesto ar rajono pasiklausyti paskaitos.

Pasiteiravimui: Rita Baškienė, tel. +37067641404, rita.baskiene@upc.smm.lt

Dovilė Alėbaitė, tel. +370 618 12059, dovile.alebaite@gmail.com

 

Telkiami ministerijų, NVO ir universitetų veiksmai siekiant visuomenės medijų ir informacinio raštingumo

Kaip veikia medijos? Ar esame saugūs naudodamiesi jomis? Kaip ugdyti visuomenės kritinį mąstymą? Kokios yra informacinių grėsmių situacijos ir kaip jas suprasti? Apie šiuos ir dar daugelį kitų klausimų medijų ir informacinio raštingumo srityje diskutavo ir tarėsi dėl bendradarbiavimo ministerijų, nevyriausybinių organizacijų ir universitetų atstovai.

Bendradarbiaujant bus aktyviai keičiamasi informacija, siekiant ne dubliuoti, o papildyti vykdomas iniciatyvas. Nuspręsta tokius tarpžinybinius susitikimus rengti reguliariai, įtraukiant ir kitas organizacijas.

2017 m. lapkričio 6 d. Švietimo ir mokslo ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro iniciatyva įvykusiame susitikime, skirtame medijų ir informacinio raštingumo temoms, dalyvavo trijų ministerijų (Švietimo ir mokslo ministerija, Kultūros ministerija, Krašto apsaugos ministerija), keturių universitetų (Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos edukologijos universitetas), LR Valstybės saugumo departamento, JAV ambasados, Britų tarybos, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje, NVO (VšĮ Vilniaus politikos analizės institutas, VšĮ „Meno Avilys“, Nacionalinis socialinės integracijos institutas, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Šiuolaikinių didaktikų centras) atstovai.

Rita Baškienė, rita.baskiene@upc.smm.lt

 

Projektas „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“

Ugdymo plėtotės centras kartu su Britų taryba ir VšĮ „Meno avilys“ vykdo projektą „Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“, kuris yra Britų tarybos kultūrinių ryšių trijose Baltijos šalyse programos dalis. Projektu siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumą. Šio projekto išskirtinumas – dėmesys judančiam vaizdui, audiovizualinei medijai ir siekis ugdyti vizualųjį raštingumą, įtraukiant mokiniams patrauklius medijų produktus (TV laidas, filmus, reklamas, vaizdo žaidimus, socialinius tinklus). 2017–2018 m. m. šiame projekte dalyvavo Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos antrokai. Jie gilino medijų srities žinias ir ugdėsi naujas kompetencijas.


Skyrelį tvarko Zita Nauckūnaitė